Projekt dofinansowany ze środków programu
Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018

Logo Logo
 • Kurtyna 2019 -Teatr Impuls (Impus i Vektor)

  W zeszłym tygodniu już po raz drugi teatr IMPULS z Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliskach brał udział w Przeglądzie Teatrów Amatorskich KURTYNA w Gdyni. Od 24.11. do 30.11. prezentowało się 18 teatrów amatorskich z województwa pomorskiego i nie tylko . Teatr IMPULS ZOSTAŁ FINALISTĄ TEGO PRZEGLĄDU za kreatywne wykorzystanie teatru cieni w sztuce pt.: " Genesis - rzeczywistość wokół nas" i otrzymał wyróżnienie KURTYNA NA BIS. Na gali finałowej w sobotę 30.11. zostały wręczone statuetki i wyróżnienia. KURTYNA organizowana jest przez Katolickie Amatorskie Centrum Kultury w Gdyni Małym Kacku. Bardzo dziękujemy Jury KURTYNY za docenienie naszego wkładu pracy teatralnej z dziećmi.

  czytaj dalej
 • Zaduszki Teatralno -Poetycko -Muzyczne w Kaliskach. (Impus i Vektor)

  (...) Świat między wierszami największy ukrył skarb Wiesz w to miejsce czasami Odchodzi któryś z nas (...) teatralnie, poetycko i muzycznie uświetniliśmy w dniu wczorajszym Dzień Zaduszny. Wczorajszy koncert podsumował dwumiesięczne zajęcia w ramach działania: Organizacja koncertu zaduszkowego, do projektu Inicjatywy Lokalne w Gminie Kaliska 2019. Podczas koncertu śpiewano utwory znanych polskich artystów mi. in. M.Rodowicz i E. Gepert oraz deklamowano wiersze o tematyce zadusznej Pani Ewy Szostek. Sama autorka wierszy zaszczyciła nas wczoraj swoją obecnością na koncercie. Etiudę teatralną pt.: "Dolina suchych kości" przedstawiła grupa teatralna z ŚDS Kaliska. To był bardzo piękny, wprowadzający nas w czas zadumy, godny obejrzenia wieczó...

  czytaj dalej
 • Zaduszki Teatralno-Poetycko-Muzyczne w Kaliskach. (Impus i Vektor)

  Dnia 5 listopada o godz.18.00 w Goku w Kaliskach jak co roku odbędzie się przedstawienie Zaduszkowe przygotowane przez grupę teatralną Vektor. Nostalgiczny przekaz przemijania życia i ostateczności śmierci przekazany w wierszach oraz utworach muzycznych okraszony będzie nadzieją życia wiecznego w etiudzie pt."Dolina suchych kości "zagrana w formie pantomimy przez grupę ze Śdrodowiskowego domu pomocy społecznej. Chcielibyśmy podziękować Kasi Biereckiej za poświęcony czas naszej grupie za wspaniałą pracę i atmosferę ,którą tworzy na zajęciach z emisji głosu. Zapraszamy wszystkich na nasze przedstawienie we wtorek 5 listopada o gdz.18.00.

  czytaj dalej
 • Jasna i Deresław (Impus i Vektor)

  Dnia 17.06.2019 rw GOK-u w Kaliskach odbył się spektakl na podstawie legendy Romana Landowskiego i scenariusza Aleksandry Miczek, reżyseria: Tadeusz Majewski pt. : Jasna i Dersław w wykonaniu Teatru „IMPULS”. Przedstawienie opowiada o legendzie powstania miasta Tczewa. Realizację spektaklu dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Realizowany projekt pn. Biblioteka z książką tu i teraz z programu partnerstwo dla książki 2019.

  czytaj dalej
 • 30-lecie GOKU w Kaliskach (Impus i Vektor)

  23 maja 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliskach miała miejsce uroczystość obchodów 30-lecia istnienia tej placówki. Warto przypomnieć, że sam pomysł powołania do życia GOK zrodził się już nieco wcześniej. W roku 1984 opracowano dokumentację projektową a w kolejnych latach rozpoczęto prace budowlane trwających do 1989 roku, Między czasie w 1987 roku zostaje podjęta Uchwała nr XIX /63/1987 roku Gminnej Rady Narodowej w Kaliskach z dnia 06.10. 1987 w sprawie powołania Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliskach i nadania statutu Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Kaliskach W ostatnim roku budowy powołano dyrektora ośrodka Jana Radzewicza, który sterował budową i pracami wykończeniowymi obiektu. Uroczystość jubileuszu miała charakter podsumowuj...

  czytaj dalej
 • Warsztaty emisji głosu. (Impus i Vektor)

  Dnia 6 i 20 maja pani Katarzyna Biernak z Gdyni przeprowadziła dwa zajęcia z emisji głosu.Pani Kasia w rewelacyjny sposób pomogła nam usprawnić nasze głosy i przygotować nasza grupę wokalną do jak najlepszego występu na 30 -lecie GOKU. Dziękujemy !!!

  czytaj dalej
 • Spektakl z okazji 30-stej rocznicy nadania praw miejskich w Żukowie (zukowoatdim.pl)

  Relacja i zdjęcia z tego wydarzenia w portalu kartuzy.info http://kartuzy.info/wiadomosc,38314,Zukowo-Upamietniono-30-lecie-nadania-praw-miejskich.html

  czytaj dalej
 • Dzień Otwarty w SP 26 w Gdyni (Teatr 2 Litlle)

  W minioną sobotę aktorzy z teatru 2Little prezentowali Projekt Manufaktura Teatralna rodzicom uczniów pragnących od września 2019 r. rozpocząć naukę w naszej szkole.

  czytaj dalej
 • Balladyna - spektakl z okazji Dnia Kobiet (Teatr 2 Litlle)

  Witajcie Kochani! My znowu "na deskach";) 8 marca zagraliśmy "Balladynę" w naszej szkole (SP26 w Gdyni) aż trzy razy! Dwa razy dla młodzieży z naszej szkoły i wieczorny spektakl dla Rodziców i Przyjaciół naszych aktorów. Chętnie przyjedziemy tez do Was:) Czekamy na zaproszenie. Naszą wersję "Balladyny" po prostu TRZEBA ZOBACZYĆ!!!

  czytaj dalej
 • Warsztaty w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku (Gwiazdy z 13)

  Celem warsztatów były ćwiczenia uaktywniające i rozwijające kreatywność oraz zadania pobudzające myślenie abstrakcyjne i metaforyczne przy udziale rekwizytów. Zajęcia dla naszej grupy poprowadziła Pani Weronika Lucyk, która jest edukatorem teatralnym. Bawiliśmy się cudownie...

  czytaj dalej

,